Twoje oczy na wakacjach!

Wczasy? Morze? Góry? Sezon urlopowy tuż tuż, zatem przygotuj swoje oczy na zasłużony odpoczynek.
Osoby, które mają wady wzroku często zastanawiają się nad sposobem korekcji w czasie urlopie.

Okulary niestety nie pozwalają w pełni cieszyć się wakacjami, ograniczając nasze czynności takie jak pływanie, nurkowanie, jazda na rowerze, jak również wszelkie formy ekstremalnego wypoczynku.

W takich sytuacjach najlepszym rozwiązanie będą soczewki kontaktowe.

Dlaczego na czas wakacji warto zakupić soczewki kontaktowe?

Jak wspomniałam we wstępie, w przeciwieństwie do okularów, soczewki kontaktowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać swój urlop. Soczewki zapewnią swobodne uprawianie sportów, od jazdy na rowerze zaczynając, a na wspinaczce wysokogórskiej kończąc. Sprawdzą się one również dla leniwców, którzy wolą opalać się na plaży czy spacerować, Po założeniu soczewek można śmiało korzystać z okularów przeciwsłonecznych, pływać w wodzie, co przy okularach wiąże się z ich ciągłym moczeniem i wycieraniem. Soczewki kontaktowe są doskonałym rozwiązaniem na tego typu sytuacje, jak również pozwalają cieszyć się pełną swobodą i dobrą jakością korekcji w każdych warunkach.

Na co należy zwrócić uwagę podczas korzystania z soczewek kontaktowych w lecie?

Mimo, iż soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla okularów to jednak musisz pamiętać o kilku czynnikach jakie mogą źle wpłynąć na zdrowie Twoich oczu podczas ich noszenia.

Ludzkie łzy posiadają między innymi funkcję dezynfekującą i ochronną, jednak podczas noszenia soczewek są one ograniczone, dlatego w czasie przebywania w wodzie należy uważać by wszelkie wirusy i bakterie w niej znajdujące się nie dotarły do oczu. Nie oznacza to, że każda osoba zakładająca soczewki zostanie pozbawiona możliwości pływania i wszelkich innych aktywności w wodzie. Wystarczy, że odpowiednio zabezpieczysz oczy poprzez założenie okularów do pływania czy gogli.

Możliwe, że soczewki kontaktowe mogą również gorzej znosić trudne warunki atmosferyczne, takich jak na przykład letnie upały, które dość często występują w czasie wakacji. Suche i gorące powietrze często prowadzi do wysuszenia soczewki, co powoduje uczucie „piasku w oczach”, nieprzyjemne tarcie o powiekę oraz na powierzchnię oka. Takie sytuacje, zdarzają się bardzo rzadko, jednak gdy się pojawią można bardzo szybko sobie z nimi poradzić. Wystarczy, że zaopatrzysz się w nawilżające krople do oczu, które odpowiednio nawilżą oko tak by nieprzyjemne uczucie zniknęło w mgnieniu oka 😉
Jeżeli szukasz odpowiednich kropli dla swoich oczu, możesz je nabyć w wakacyjnej ofercie, która znajduje się tutaj.

Duże nasłonecznienie podczas wakacji powoduje, że praktycznie bez ustanku mamy kontakt ze szkodliwym promieniowaniem. W takiej sytuacji warto pamiętać o dodatkowej ochronie oczu, nabywając soczewki z filtrem UV, które znajdziesz tutaj.

Jakie soczewki wybrać na czas letniego urlopu?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów soczewek kontaktowych, jednak do tych najbardziej popularnych należą rozwiązania miesięczne, dwutygodniowe, a także jednodniowe. Podczas wakacji postaw na soczewki jednodniowe, które nie wymagają od Ciebie właściwie żadnych czynności poza ich założeniem i zdjęciem po całym dniu noszenia, po czym należny je wyrzucić, a następnego dnia nałożyć nową parę.

Soczewki jednodniowe wygrywają ponieważ jest to nie tylko ogromna swoboda noszenia, ale również likwiduje konieczność zabrania ze sobą dodatkowych płynów i akcesoriów do ich prawidłowego przechowywania. To wszystko zabiera nam cenne miejsce w walizce, którego zawsze brakuje podczas wyjazdu 😉

O czym jeszcze warto pamiętać przed wyjazdem?

Zabierając soczewki miesięczne lub dwutygodniowe to musisz pamiętać o kupnie płynu do soczewek kontaktowych. Unikatowym rozwiązaniem będzie zakup BIOTRUE FLIGHTPACK, 2 X 60 ML, który właśnie jest na wakacyjnej promocji.

Dla wielu podróżujących butelka z płynem to dodatkowy kłopot, szczególnie w momencie, gdy nasz bagaż jest ograniczony. W takiej sytuacji możesz skorzystać z różnych opcji, które pomogą nam rozwiązać ten problem.

W pierwszym przypadku możesz użyć specjalnych ampułek 1- dniowych, które będzie można mieć zawsze przy sobie. Takie rozwiązania proponuje EYEYE HYDRACLAIR, który zawiera 20 ampułek po 0.35 ml.

Drugim sposobem na zaoszczędzenie miejsca w Twoim bagażu jest zaopatrzenie się zestaw podróżny do soczewek. Jeśli wolisz swoje sprawdzone soczewki zabrać na wakacje to przyda Ci się taki praktyczny zestaw, zajmuje on niewiele miejsca, a dzięki niemu w jednym małym pudełeczku zmieścisz swoje miesięczne soczewki, pincetę, małą ilość płynu, a także lustereczko, które może okazać się pomocne podczas aplikacji soczewek. Odpowiedni dla siebie taki zestaw podróżny możesz znaleźć tutaj.

Pamiętaj!

Przed swoim wyjazdem na wakacje zabierz ze sobą soczewki kontaktowe, które pozwolą Ci cieszyć się pełną swobodą podczas wykonywania wszelkich aktywności, doskonale współpracują z okularami przeciwsłonecznymi, poszczególne modele mogą zapewnić Ci dodatkową ochronę przed UV oraz zajmują niewiele miejsca w walizce, dzięki czemu spokojnie zmieścisz w drodze powrotnej wszelkie pamiątki jakie znajdziesz podczas swej podróży wakacyjnej 🙂