Witajcie Chłopaki i Dziewczyny!

Ten wpis miał być wyłącznie do chłopaków ponieważ to dzisiaj jest ich święto, ale może być również dla dziewczyn by przypomnieć im o tym, że to ostatni dzwonek by kupić coś swojemu ukochanemu chłopakowi 🙂 zatem dobrze by było gdyby dziewczyny też zerknęły na ten post!

Na wstępie opiszę Wam w kilku słowach o tym święcie, jak to wygląda w Polsce, a jak za granicą 🙂

Dzień Chłopaka w Polsce

Święto to obchodzone 30 września, czyli dziś. Początkowo obchodzone było przez nastolatków, którzy w szkołach zbierali laurki i prezenty. Dziś życzenia składają sobie zarówno nastolatkowie jak i dorośli. Panie ślą życzenia nie tylko swoim partnerom, ale również współpracownikom, ojcom, dziadkom, wnukom, braciom, zięciom i szwagrom. W czasach PRL-u Chłopaki świętowali w kwietniu, szkoły organizowały im w tym miesiącu do roczne potańcówki. Jednak od 4 lat weszło w życie nowe święto „Dnia Mężczyzn”, które wypada 10 marca (2 dni po Dniu Kobiet) i aktualnie zaburza stan corocznego świętowania Panów we wrześniu. Nie mniej jednak dla tradycjonaliści świętują dzisiaj 🙂

Dzień Chłopaka na świecie

Genezy Dnia Chłopaka można doszukiwać się w Japonii, gdzie od VI wieku przez ponad 1400 lat oddawano chłopcom szczególną cześć. Ich symbolem były karpie, które oznaczały życiowy sukces, a swoim rozmiarem symbolizowały siłę charakteru dzieci płci męskiej.

Tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana 19 listopada 1999 w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy ludzi w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Każdy kraj na świecie ma swoją odrębną datę na świętowanie np. w Wielkiej Brytanii oraz Irlandia Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia, w Brazylii 15 lipca, natomiast w Indiach i Meksyku 19 listopada.

Nie mniej jednak wszystkim Panom pragnę złożyć szczere życzenia, aby żyli w ZDROWIU! szczęściu, radości i miłości każdego dnia i tak przez najbliższe sto lat!! Abyście spełniali ochoczo swoje marzenia, by otaczali Was sami dobrzy ludzie, by praca była przyjemna oraz abyście umieli cieszyć się tym co macie. Życzę również gwiazdki z nieba, niegasnącego optymizmu, dużo wolnego czasu, wiary w swoje możliwości i dużo cierpliwości, smacznego piwa, szybkich samochodów i oczywiście niech hajs się zawsze zgadza! 🙂

A na koniec zbadaj swój wzrok 😀

P.S. Jeśli chcesz widzieć wszystko to zrób zakupy na punktsoczewek.pl i hajs zawsze będzie się zgadzał 😉