Od czego należy zacząć zakup soczewek?

Na rynku w sprzedaży istnieje wiele różnych marek, krzywizn, czy mocy soczewek, ale nie wiesz jakie będą dla Ciebie najlepsze? Jak zabrać się za pierwsze zakupy w sieci?

Wiele osób chciało by nosić soczewki kontaktowe, z różnych powodów, ale nie wie od czego zacząć swoją przygodę z nimi, dlatego postanowiliśmy wyjść im na przeciw z pomocą. Jeśli Ty też masz taki problem, to ten artykuł jest dla Ciebie, a zakup soczewek stanie się dużo prostszy 😉

Od czego zacząć?

Pierwszy krok to wizyta u okulisty lub optometrysty.

Dobór szkieł kontaktowych wymaga profesjonalnej wiedzy i doświadczenia lekarza specjalisty, dlatego przed zakupem soczewek koniecznie porozmawiaj ze specjalistą, gdyż noszenie źle dobranych szkieł prowadzi do pogorszenia wzroku, infekcji i ucisku rogówki. Jedynym sposobem by uniknąć takich efektów jest wizyta u okulisty lub optometrysty, który wykona bezbolesne badanie oczu, dzięki któremu zbada Twoje indywidualne wskazania i przeciwwskazania. Takie badanie pomoże Ci dobrać soczewki kontaktowe do wady wzroku, oceni jaką masz średnicę soczewki i promień krzywizny oraz sprawdzi czy dobrana soczewka dobrze leży na oku.

W pierwszej kolejności specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, zbada geometrię oka i sprawdzi czy nie występują żadne przeciwwskazania do noszenia szkieł kontaktowych. Takie badanie określa między innymi ostrość wzroku, refrakcję oka, krzywiznę rogówki i przedni odcinek oka, jak również sprawdza ilość filmu łzowego. Następnie lekarz przymierzy Ci soczewki, aby dobrać te najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Wszystkie wymienione wyżej czynności muszą zostać wykonane przez specjalistę, ponieważ tylko on może Ci określi indywidualne wskazania i przeciwwskazania do noszenia soczewek, na ich podstawie wydając zalecenia i receptę.

Następnym krokiem są już tylko zakupy, czyli to co lubimy najbardziej!

W naszym sklepie PUNTSOCZEWEK.PL znajdziesz ogromny wybór rożnych soczewek, zarówno jednodniowych, jak i kolorowych. Zapraszamy na zakupy! 🙂