Jak dopasować soczewki kontaktowe do wymiarów oka?

Dopasowanie soczewek kontaktowych do wymiarów oka jest równie ważne, co ich dobór do wady. Źle dobrane rozmiarem soczewki są niewygodne, powodują uczucie ciała obcego w oku, zaburzają ostrość widzenia, a czasem wywołują lekki ból. Aby soczewka była dopasowana do wady wzroku należy wziąć pod uwagę: moc soczewki, do określenia jej rozmiaru potrzebny jest inny jej parametr – średnica (DIA) podawana w milimetrach oraz promień krzywizny BC.

Lekarz specjalista zajmuje się doborem wielkości soczewek, gdyż: zbyt duże soczewki mogą wywołać zapalenie spojówek, nie mówiąc już o niewygodzie. za ciasne soczewki powodują ucisk rogówki i naczyń krwionośnych oka. Nosząc je można doprowadzić do pogorszenia widzenia i obrzęku, a także przekrwienia oczu. Takie badanie polega na przymierzeniu szkła o różnych średnicach i z różną krzywizną, zapewniając idealne dopasowanie soczewki.

Najlepsze soczewki kontaktowe na rynku charakteryzuje kilka cech, które powinieneś wziąć pod uwagę przy doborze swoich szkieł. Pamiętaj, że soczewki wraz Tobą dobiera specjalista. Najwyższej jakości, najbezpieczniejsze i najwygodniejsze szkła kontaktowe cechują: wysoka skuteczność w korekcji nawet skomplikowanych wad wzroku; łatwość zakładania i zdejmowania; bardzo dobra przepuszczalność tlenu lub uwodnienia soczewek, umożliwiające oku swobodne oddychanie lub nawilżenie; skład wzbogacony o silikon, który dodatkowo zwiększa przepuszczalność tlenu; wygodne przechowywanie i pielęgnacja; obecność filtru zapewniającego ochronę przed promieniowaniem UV i promieniowaniem odbitym od śniegu; możliwość zmiany wyglądu oczu poprzez regulację odcienia tęczówki przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu oczu.

Po wizycie u specjalisty będziesz wiedzieć jakie soczewki Ci potrzeba, jednak sam wybór soczewek pod kątem koloru czy czasu stosowania należy wyłącznie do Ciebie. W naszym sklepie znajdziesz zarówno soczewki jednodniowe, jak i miesięczne, a także bezbarwne i kolorowe.

Ciesz się zakupami tutaj oraz możliwością zmian wizerunku i swobodą ich noszenia!